Sesja wyjazdowa w elektrowni Turów

W dniach 6-8 marca słuchaczki i słuchacze oraz wykładowcy 42 edycji Szkoły Biznesu wzięli udział w sesji wyjazdowej zorganizowanej wspólnie z Elektrownią Turów. Inicjatorami i organizatorami byli słuchacze PASB.

Piątkowe popołudnie w hotelu w Świeradowie było poświęcone na seminarium, w trakcie którego nasi słuchacze prezentowali swoje przedsiębiorstwo, specyfikę swojej pracy, a także wizję rozwoju zawodowego i plan pracy dyplomowej. Było bardzo interesująco, z pytaniami i krytyką i humorem. Obrady (i dobra zabawa) były kontynuowane w naszej hotelowej sali do późnej nocy.

W sobotę rano, wynajętym przez organizatorów autokarem, pojechaliśmy zobaczyć kopalnię odkrywkową węgla, a następnie dalej do Bogatyni, do elektrowni. Zapoznaliśmy się z jej historią i procesem produkcyjnym. Zwiedziliśmy budowę nowego bloku energetycznego oraz obiekty działających bloków. Byliśmy pod wielkim wrażeniem fachowej wiedzy naszych słuchaczy, menedżerów w elektrowni, którzy pokazali nam wszystko, od piwnicy aż po dach (dosłownie!) i bardzo ciekawie opowiadali o swojej pracy i o elektrowni. Następnie udaliśmy się na drugą część seminarium, w sali elektrowni, gdzie czekał na nas lunch i pamiątkowe gadżety (pięknie dziękujemy dyrekcji!).

Po powrocie do hotelu czekała na nas uroczysta kolacja z niespodziankami w postaci wielkiej pieczeni i 8-marcowych prezentów z życzeniami z okazji Święta Kobiet (PASB szczyci się tym, że Pań jest zawsze sporo w każdej edycji!). Rozmowy, integracja i zabawa przy muzyce i winie trwały do późna.

Wyjazd był kapitalną okazją do poznania procesów produkcyjnych w energetyce i do zacieśnienia relacji pomiędzy słuchaczami Szkoły. Bardzo dziękujemy organizatorom za tą tak bardzo wartościową inicjatywę (i za “Materiały Pomocnicze Old Time XLII Edycja Limitowana” :).
Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć (kliknij aby otworzyć powiększenie w nowym oknie).