Rekomendacje

Sluchaczki 38 edycji PASB
Drogie Panie;
Ostatnio coraz więcej pojawia się artykułów nt. „gender balance”, jak biznes sobie z tym radzi? Zastanawiamy się co kobiety wnoszą do biznesu?
Na ile kierują jeszcze nami stereotypy?
Rozglądając się jednak dookoła można zauważyć, że jest coraz większa siła kobiecego zarządzania.
A co w tym pomaga?
Nam zapewne pomogło dobre podłoże edukacyjne, przygotowany dla nas profil studiów, wachlarz wiedzy z zakresu nie tylko finansów, a ogólnie pojętego zarządzania.
I takie targi wiedzy odnalazłyśmy na podyplomowych studiach Master of Business Administration na Politechnice Wrocławskiej.
Edycja ukierunkowana była na kształtowanie zdolności menadżerskich, tj. od przywództwa interdyscyplinarnego, po umiejętność połączenia wielu dziedzin z zakresu: finansów, prawa, komunikacji, czy marketingu, które w naszym przypadku przełożyły się na skuteczne decyzje i bardziej efektywne zarządzanie firmą.
Dały nam nowe spojrzenie na procesy, usługi, na wykorzystanie wiedzy, którą zdobyłyśmy.
Otworzyłyśmy się na zdecydowane przywództwo, zdolność szybkiego wdrażania i pewną otwartość na innowacje.
Drogie Panie nie bójmy się być odważnymi wizjonerkami, bo bardzo ważny jest rozwój kobiecego sposobu myślenia, działania i komunikacji.
To daje właśnie różnorodność w każdej firmie i jest „wartością dodaną” dla kobiet.
To pewnego rodzaju wyróżnienie, satysfakcja i poczucie spełnienia.
MBA – to winda do kariery!

Ilona Byra, Edyta Kołodziejczyk, Ewa Suchora-Natkaniec


Dr inż., MBA, Zofia Krokosz-Krynke – współzałożycielka Szkoły,
kierowniczka od momentu powstania Szkoły w 1991 roku aż do roku 2014:
Cieszę się, że rokrocznie dzięki naszemu Programowi Executive MBA rynek pracy zyskuje wysoko wykwalifikowanych menedżerów, którzy chcą się uczyć, chcą poszerzać swoje horyzonty, potrafią ze sobą współpracować i dobrze odnajdują się zarówno na rynku lokalnym jak i globalnym.
Prowadzenie Szkoły było nie lada wyzwaniem, ale też i doskonałym polem do zastosowania wiedzy teoretycznej zdobytej w programie MBA. Praktyka zweryfikowała teorię bardzo pozytywnie – Szkoła działa bez przerwy od 1991 roku, dotychczas program ukończyło ponad 800 absolwentów a w obecnym roku rozpoczyna się XXXV edycja programu. Szkoła jest rozpoznawalna na polskim rynku MBA i wysoko oceniana zarówno przez słuchaczy jak i przez pracodawców. Duża w tym zasługa grupy wykładowców związanych ze Szkołą od samego początku – m.in. dr inż. Gabrieli Paszkowskiej, prof. dr hab. inż. Leszka Jurdziaka, mgr Lilianny Marciniak, dr Wojciecha Małuszyńskiego czy mgr Piotra Malca, – to właśnie dzięki nim Szkoła ma taką pozycję. To właśnie dzięki nim zdałam praktyczny egzamin menadżerski kierując samofinansującą się Szkołą przez niemal ćwierćwiecze.

Zofia Krokosz-Krynke


Mgr inż. Krzysztof Komornicki – absolwent Szkoły,
konsultant w obszarach zarządzania sprzedażą i marketingiem:
Podjęcie studiów Executive MBA w PASB było moją najlepszą decyzją edukacyjną w ostatnim czasie. Niezwykle ciekawe zajęcia prowadzone przez doskonale dobraną kadrę wykładowców i praktyków biznesu dały mi wiedzę i umiejętności, które niemal natychmiast zaczęły procentować w mojej zawodowej praktyce. Szczególnie przydatną formą zajęć okazały się studia przypadków oraz gry symulacyjne, dające praktyczną wiedzę z zakresu zarządzania strategicznego w warunkach dynamicznie zmieniającego się otoczenia biznesowego przedsiębiorstw.
Dzięki zdobytej wiedzy i poznanym nowym narzędziom menedżerskim z powodzeniem rozwijam własną działalność biznesową, której efekty już przekładają się na wymierne korzyści dla firm, z którymi współpracuję. Z przekonaniem i satysfakcją chciałbym zarekomendować realizowany przez PASB program Executive MBA wszystkim tym, którzy poszukują rzetelnej i praktycznej wiedzy biznesowej pochodzącej z najbardziej wiarygodnych źródeł. Dziękuję przy tej okazji Władzom Szkoły za stworzenie wspaniałej atmosfery podczas całego programu nauczania.

Krzysztof Komornicki


Jeden komentarz pod “Rekomendacje
  1. Studentka PASB napisał(a):

    Świetne studia – polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.